EN

Değerli Bilim İnsanları,

Sizleri, üçüncüsünü düzenlediğimiz Uluslararası İlişkiler Sempozyumuna davet etmekten onur duyarız. 22-24 Kasım 2023 tarihinde Ardahan Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan sempozyumun teması, "21. Yüzyılda Türk Dış Politikası" olarak belirlenmiştir. Tematik özelliği ile öne çıkan III. Uluslararası İlişkiler Sempozyumu, Türk dış politikasını odağına almakta ve onu her yönüyle tartışmaya açmayı hedeflemektedir. Türk dünyasının inşası, Türkiye Yüzyılı Vizyonu, Yeniden Asya Açılımı gibi başlıklar, öner çıkan konulardan bazılarıdır.

Cumhuriyetin birinci yüzyılının tamamlanması, dış politikasının dününü, bugününü ve yarınını değerlendirmek ve tartışmak için hem bir fırsat vermekte hem de bir görev yüklemektedir. Bu vesileyle Ardahan Üniversitesi, sizleri bu tartışmaya katılmaya ve bunu zenginleştirmeye davet etmektedir.

III. Uluslararası İlişkiler Sempozyumu, odağına Türk Dış Politikasını almış olsa da uluslararası ilişkilerin tüm konularına açıktır. Aşağıdaki konu başlıkları, rehber niteliğindedir. Uluslararası ilişkilerle ilgili tüm alanlarda bildiri gönderebilirsiniz.

Ardahan’da görüşmek dileğiyle.

Dr. Öğretim Üyesi Niyazi İPEK
Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı

İletişim

Adres: Ardahan Üniversitesi, Ardahan/Türkiye

Sekreterya: Dr. Öğr. Üyesi Niyazi İpek

Eposta: niyaziipek@ardahan.edu.tr

Telefon: +90533 030 05 23